„Optimi Magistri” – plan konferencji

Polskie Towarzystwo Filologiczne
Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr
mają zaszczyt zaprosić Państwa na trzecią konferencję
poświęconą metodyce nauczania języków klasycznych
z cyklu

Optimi Magistri

która odbędzie się
w sobotę, 6 października 2018 roku
w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr
ul. Komuny Paryskiej 21, Wrocław

Program konferencji:

10:00 – rejestracja i powitanie uczestników
10:30–12:00 – sesja I:

1. Beata Olędzka: Rudimenta Latinitatis Medicinalis – jak uczyć łaciny medycznej. Prezentacja podręcznika Język łaciński dla lekarzy.
  2. Adam Poznański: Kurs łaciny dla studentów weterynarii. Doświadczenia i pomysły.

12:30–14:00 – sesja II:

1. Andrzej Hołowiński: Zajęcia w Akwinacie. Jak przygotować lekcję wg metody Ørberga.
  2. Marcin Loch: Zastosowanie gier i zabaw w procesie nauczania języka łacińskiego.

14:00–15:00 – wspólny obiad (grill w ogrodzie Instytutu)

15:00–17:00 – sesja III – komunikaty i dyskusja

• Maja Miziur-Moździoch – Archeologia na pomoc filologom, czyli co oznacza τό ἀγγεῖον w. Ath. V 201B
  • Beata Gaj (in absentia) – De pueris nostris temporibus Latine educandis
  • Joanna Kulawiak-Cyrankowska – Język łaciński – czy dla prawników?
  • Katarzyna Ochman – VI renesans w toku, czyli krótko o rewolucji roku 2018

Zapraszamy do zgłaszania dalszych komunikatów (do 10 minut). Celem tej sesji jest umożliwienie nauczycielom wymiany poglądów i opinii na temat własnej pracy dydaktycznej, a glottodydaktykom – zasygnalizowanie wyników swoich bieżących badań naukowych. Wystąpienia mogą dotyczyć dowolnego tematu związanego z dydaktyką języków klasycznych. Chętnych autorów prosimy o podanie tytułu prezentacji w zgłoszeniu konferencyjnym.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zachęcamy jednak do złożenia darowizny na realizację celów statutowych Polskiego Towarzystwa Filologicznego.

Wersja do pobrania znajduje się pod linkiem.

Konferencja dofinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę w ramach projektu nr 972/P-DUN/2018.

Możliwość komentowania jest wyłączona.